Ekstremalnie i z dużą dawką adrenaliny

Tekst alternatywny

Wakacje z crossówką, nawet jeśli nie masz własnego motocykla? Niezapomniane przeżycia? Ekstremalne przygody i maksymalna dawka adrenaliny oraz trening pod okiem najlepszych zawodników? Agro-Wolice FMX zaprasza na MX camp.

Agro-Wolice FMX, MX camp to niezwykły obóz, którego pomysłodawcą jest lokalny zawodnik Mistrz Polski FMX Artur Puzio. Obóz kierowany jest dla dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 20 lat, które mają własny motocykl lub chcą stawiać swoje pierwsze kroki na motocyklu crossowym. – Wraz z najlepszą kadrą szkoleniową z Polski postanowiliśmy dzielić się z młodymi ludźmi naszymi doświadczeniami aby uchronić ich przed brawurą i kontuzjami. Ponadto słyszałem, że wiele osób w naszym regionie chciałoby spróbować swoich sił na motocrossie, jednak nie mają własnego sprzętu, więc dzięki uprzejmości jednego z moich sponsorów dzieciaki będą miały możliwość wypożyczenia motocykla na cały obóz. Mam nadzieje, ze ta inicjatywa spowoduje rozwój motocrossu jak i FMX w naszym regionie oraz pomoże nam w poszukiwaniu młodych talentów z naszej okolicy – mówi Artur Puzio.

Agro-Wolice FMX, MX camp to jedyny w Europie obóz który łączy w sobie ekstremalne atrakcje z ostrym treningiem techniki jazdy na motocyklu crossowym oraz nauką skoków FMX. To jedyny ośrodek w Polsce, który zamiast ogródka posiada profesjonalny tor motocrossowy oraz jeden z najlepszych w Europie freestyle parków z basenem z gąbkami. Ponadto treningi motocrossowe będą odbywały się również na dwóch zróżnicowanych torach leżących w odległości jednego kilometra i czterech kilometrów od Agro, nie zabraknie dużych skoków jak i technicznych odcinków. Nauczysz się jazdy po piachu, techniki cross country oraz panowania nad motocyklem zarówno w powietrzu jak i na torze, co pozwoli uniknąć wypadków podczas wyścigów i zawodów. W trakcie obozu będą odbywały się również warsztaty nauczające prawidłowej obsługi motocykla, na których zostanie poruszona tematyka przygotowania motocykla do zawodów, regulacji i dopasowania zawieszenia do wagi i wzrostu oraz regulacji zawieszenia zależnie od warunków panujących na torze oraz podłoża (będzie również możliwość profesjonalnego tuningu i serwisu zawieszenia u tunera). Dodatkowo nauczymy was jak przeprowadzić rozgrzewkę przed treningiem oraz techniki  whipa, a wszystko to będzie połączone z dobrą zabawą, pysznym wiejskim jedzeniem oraz super atmosferą.  Między treningami będziecie można spróbować dosiąść kopytnego rumaka, czy też polatać na specjalnym spadochronie. Oczywiście loty na spadochronie wymagają odpowiedniego szkolenia więc przygotowaliśmy dla was jedyny w Polsce tunel aerodynamiczny, w którym nauczycie się latać. Skoki na bungee, wakeboard,  zajęcia na basenie to tylko niektóre z atrakcji jakie dla was przygotowaliśmy. Na campie nie zabraknie też rywalizacji, od wyścigów na kajakach, przez wyścigi motocross aż po wyścig enduro z metą na hałdzie wysokiej na 200 m. Całość campu zakończy się zawodami o puchar najlepszego i najbardziej wszechstronnego zawodnika.

Masz talent i zawsze chciałeś zostać zawodnikiem FMX ? Agro-Wolice FMX, MX camp to jedyna okazja na zostanie członkiem ekipy SKY FIGHTERS, która szykuje tour po całej Polsce. Jeśli jesteś naprawdę dobry lub masz talent to możesz zostać jednym z nas. Obóz będzie się odbywał w gospodarstwie Agroturystycznym Agro-Wolice koło Bydgoszczy. Kontakt mailowy: puzioartur@wp.pl

Dodaj komentarz