Dzień Ucznia w Budowlance

Samorząd Uczniowski ZSP nr 5 wraz z opiekunem zorganizował Dzień Ucznia. Jest to już tradycją szkoły.

– Co roku staramy się zachęcić uczniów do wspólnej zabawy. Konkurencje są tak dobierane, aby bawiły i dawały dużo satysfakcji – mówi opiekun SU-  Wioletta Świerczyńska.

W tym roku były to konkurencje takie jak: przejście pod tyczką z zawiązanymi oczami, ,,Ciasteczkowy potwór”, ,,Jaka to melodia’’ oraz prezentacja mody. Odbyły się również pokazy artystyczne uczniów z klasy II – Moniki, Sebastiana, Norberta.

Najważniejszym punktem imprezy był mecz piłki nożnej szkolnej drużyny „Budowlanki” z zaproszonymi z tej wyjątkowej okazji gośćmi z AMP Zjednoczeni, którzy są mistrzami w piłce nożnej dla osób niepełnosprawnych. Należy też dodać, że to oni byli sędziami w czasie rożnych konkurencji. Uczniowie bardzo czekali na ten mecz i z zafascynowaniem go oglądali.  Było to niecodzienne doznanie dla oglądających i  dla grających. To nowe doświadczenie nauczyło, że można pokonywać w życiu wszystkie ograniczenia i robić to, co się kocha. To kolejna ważna lekcja dla uczniów. Wszystkim impreza przygotowana przez SU bardzo się podobała, było dużo radości i wiele oklasków.

Dodaj komentarz