Dzień Dziecka – finał zbiórki dla dzieci

Kolejna wizyta w Grupie pod Grudziądzem była tak samo udana, jak marcowa. Tym razem powodem odwiedzin w Ośrodku dla Cudzoziemców był Dzień Dziecka.

Biblioteka wspólnie ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” od 14 maja prowadziła zbiórkę dla dzieci, podczas której zebrała słodycze, zabawki i przybory do mycia zębów. Ponownie wielu ludzi włączyło się w tę akcję poszerzając jej zasięg i podarowując znacznie więcej.

Dzień Dziecka dla najmłodszych mieszkańców ośrodka zorganizowano 9 czerwca. Było kolorowo, radośnie i głośno. Każde z dzieci znalazło pośród darów coś dla siebie, czy to ulubionego misia, czy to coś słodkiego. Na wszystkich czekała także słodka niespodzianka w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami, które przyrządziła specjalnie na tę okazję członkini Stowarzyszenia i bibliotekarka – Krista Kurowska. Po deserze przyszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez członkinie „Nowej Pary Butów”. Śmiechom i zabawie nie było końca, a co najważniejsze z twarzy dzieci długo nie schodziły uśmiechy.

Dodaj komentarz