Dzień bez samochodu – autobusem za darmo

Inowrocław tradycyjnie przyłącza się do europejskiej akcji Dzień bez Samochodu. W najbliższą sobotę, 22 września, każdy kto posiada auto, nie będzie musiał kupować i kasować biletu w komunikacji miejskiej.

Z inicjatywy Ryszarda Brejzy na mocy uchwały Rady Miejskiej Inowrocławia, od dwóch lat w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu, posiadacze samochodów osobowych uprawnieni są do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej wykonywanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Warunkiem zwolnienia z opłat za bilety jest posiadanie i okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego pojazdu, a w przypadku osoby, która nie jest wpisana w dowodzie rejestracyjnym, także dokumentu potwierdzającego prawo tej osoby do posiadania samochodu oraz posiadanie dokumentu potwierdzającego tożsamość posiadacza samochodu.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne już od początku tygodnia gości w swojej siedzibie grupy przedszkolaków, które oglądają autobusy hybrydowe i elektryczne, zwiedzają zaplecze zajezdni, myjnię i warsztaty autobusowe, właśnie na okoliczność Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Dodaj komentarz