Dyskusyjne Kluby Książki polecają

Kolejne propozycje Dyskusyjnych Klubów Książki. Jakie pozycje czekają tym razem na miłośników czytelnictwa?

Wypożyczalnia
Bohaterka powieści „Ból” Zeruyi Shalev jest dojrzałą kobietą, żoną, matką dwójki dorastających dzieci. Jej życie jest z pozoru poukładane, jednak Iris przez cały czas towarzyszy ból, ból zarówno duszy, jak i ciała. Kobieta w dzieciństwie utraciła ojca, w młodości została okrutnie potraktowana przez ukochanego, a będąc mężatką została ofiarą ataku bombowego. Te wydarzenia z przeszłości cały czas kładą się cieniem na jej relacje z mężem i dziećmi. Ale pewnego dnia Iris spotyka dawną miłość- Ejtana. Czy to ważne dla niej spotkanie stanie się punktem zwrotnym w życiu bohaterki ?

Na następne spotkanie zapraszamy 27 lutego o godz 16.00. Będzie mowa o książce  pt. „Kolej podziemna” Colsona Whiteheada.

Filia nr 1
„Dziewczyna, którą kochałeś” Jojo Moyes, to świetna, wielopłaszczyznowa powieść o życiu, walce i wierze w miłość. Liv, główna bohaterka, po śmierci męża, czerpie otuchę z kontemplacji sztuki. Pomaga jej przetrwać portret pewnej kobiety, najcenniejsza rzecz, którą dostała od ukochanego. Kiedy zaczyna się problem roszczeniowy względem obrazu, gdy rodzina malarza próbuje jej go odebrać, Liv zaczyna walczyć. Czy warto stawiać wszystko na jedną kartę? Tego można się dowiedzieć sięgając po najnowszą książkę Jojo Moyes.

Kolejne spotkanie odbędzie się 15 lutego o godz. 16.00  i będzie dotyczyło książki Ałbeny Grabowskiej „Tam, gdzie urodził się Orfeusz”.

Filia nr 3
Powieścią omawianą podczas pierwszego tego roku spotkania był pierwszy tom sagi Barbary Rybałtowskiej pt.: „Bez pożegnania”. Fabuła książki  rozgrywa się w czasie pierwszych trzech lat drugiej wojny światowej. Jednak nie widzimy zmagań żołnierzy; pisarka przedstawia losy Zosi Markowskiej i jej małej córeczki, Kasi, wywiezionych na teren Związku Radzieckiego po 17 września 1939 roku. Autorka pokazuje próby przetrwania, do których uciekają się bohaterowie książki. Paradoksalnie, ten pamiętnik osoby cywilnej, poraża dramatyzmem bardziej niż niejedna przygodowa powieść wojenna.

Kolejne spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 16.00 i omawiana będzie powieść „To ja, Matołek” Gillesa Paris.

Filii nr 7
Uczestniczki styczniowego spotkania miały okazję oddać się marzeniom.Wszystko za sprawą książki Magdaleny Witkiewicz „Czereśnie zawsze muszą być dwie”. Główną bohaterką powieści jest Zofia Krasnopolska, której spotkanie z pewną panią Stefanią, opieka nad nią i przyjaźń determinują jej całe przyszłe życie. Przeprowadzka na wieś wywołuje całą lawinę szczęśliwych przypadków i zbiegów okoliczności, które prowadzą do wyjaśnienia wielu trudnych spraw i odnalezienia przez główną bohaterkę swego miejsca na ziemi i szczęścia. Akcja opowieści rozgrywa się w dwóch wymiarach czasowych – w teraźniejszości i w przeszłości. Dzięki temu, czytelnicy maja okazję poznać historię Łodzi z czasów jej największej prosperity oraz okolicznych wsi będących wówczas miejscem wytchnienia dla bogatych kupców i przedsiębiorców. Książka dla wszystkich, którzy potrafią marzyć i wierzą  tylko w szczęśliwe przypadki.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się 27 lutego o godz. 11.00. Będziemy okazja do rozmowy o książce M.L. Stedman „Światło między oceanami”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.