Dwoje uczniów z Budowlanki ze stypendiami

Dwoje uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Inowrocławiu: Wiktor Wiechecki oraz Sylwia Matuszak, zostało uhonorowanych stypendiami dla uczniów szkół zawodowych „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”.

Są to stypendia ufundowane dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. Stypendium przyznawane jest na okres 10 miesięcy danego roku szkolnego, a jego wysokość zależy od pozycji ucznia na liście rankingowej uwzględniającej sumę punktów uzyskanych wg obowiązujących kryteriów.

Spośród wszystkich 622 stypendystów, uczeń „Budowlanki” Wiktor Wiechecki uzyskał najwyższą ilość punktów rankingowych i tym samym został najlepszym stypendystą z zasadniczych szkół zawodowych województwa kujawsko-pomorskiego ww. projektu. Przypomnijmy, że Wiktor jest uczniem klasy II szkoły branżowej I stopnia (dawniej ZSZ) i w lutym br uzyskał tytuł Mistrza Polski XLVII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w kwalifikacji B.07 – Wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych, pokonując tym samym aż 2500 uczniów szkół budowlanych.

Warto przypomnieć, ze w zeszłym roku Wiktor po raz pierwszy wziął udział w Turnieju Budowlanym i od razu wywalczył drugie miejsce w Polsce w kwalifikacji B.18 – Wykonywanie robót murarskich i tynkarskich. Dzięki niemu i jeszcze dwóm laureatom „Budowlanka” z Inowrocławia wywalczyła tytuł Najlepszej Szkoły Turnieju spośród 70 szkół budowlanych w Polsce.

Sylwia natomiast jest uczennicą klasy II technikum i kształci się w zawodzie technik geodeta. Osiąga wysokie wyniki z przedmiotów zawodowych, dlatego że przyszły zawód jest też jej pasją i sposobem na samorealizację. Zależy jej na tym, aby być jak najlepszą specjalistką w wybranej przez siebie dziedzinie. Wykazuje ogromne zaangażowanie w rozwijanie swoich umiejętności oraz wiadomości. Jest też osobą otwartą na innych ludzi i ich potrzeby, czym zjednuje sobie sympatię osób w swoim otoczeniu, bo nie samą nauką człowiek żyje. Słowem jest to osoba, która potrafi połączyć te dwa obszary aktywności.

 Bardzo dobre przygotowanie uczniów do wykonywania zawodu, indywidualne podejście i zaangażowanie ułatwiają zdobywanie sukcesów młodym ludziom. Wsparcie finansowe jest nagrodą za ciężką pracę, jaką jest nauka oraz wpiera  dalszy rozwój przynosząc radość, satysfakcję.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.