„Decydujesz, pomagamy”. Inicjatywa z Inowrocławia doceniona!

7 czerwca zakończyło się głosowanie na lokalne inicjatywy prospołeczne w programie „Decydujesz, pomagamy”. W województwie kujawsko-pomorskim aż 9 organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych wywalczyło w głosowaniu granty o wysokości po 5000 zł każdy, a klienci oddali na nie ponad 5 milionów głosów.

Mieszkańcy kujawsko-pomorskiego wybrali 9 organizacji, do których trafi w sumie 45 000 zł. W województwie kujawsko-pomorskim wśród laureatów znalazły się:

  • Stowarzyszenie „Aleksandrowska Kultura” w Aleksandrowie Kujawskim za projekt „Uczę się, czuję i szanuję przyrodę”
  • Fundacja „Dr Clown” z Bydgoszczy za projekt „Iskierka uśmiechu- animator z czerwonym nosem i ja”
  • Stowarzyszenie Ludzie-Ludziom z Chełmna za projekt „Organizacja obozu wypoczynkowo – terapeutycznego Gentle Teaching (G-T) dla dzieci dotkniętych niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem wraz z rodzinami, o najniższym statusie materialnym”
  • Fundacja Pierwsze Skrzypce z Białego Boru, Wałdowa Szlacheckiego za projekt „Młody artysta”
  • Chorągiew Kujawsko – Pomorska Hufiec ZHP z Włocławka za projekt „Wiem! Potrafię! Pomogę!”
  • Grupa nieformalna „Kobiety kobietom” z Inowrocławia za projekt „Lawendowe inspiracje”
  • Fundacja „Dr Clown” w Toruniu za projekt „Żywa biblioteka”
  • LZS DĄB z Potulic za projekt „Turnieje piłki nożnej pod nazwą ,,Od maluszka do staruszka””
  • Stowarzyszenie Inicjatyw Motocyklowych VIATOR z Chełmży za projekt „Motoserce Chełmża 2016”

Zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki, największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne, rozwój kompetencji i edukacja oraz działania z zakresu ochrony zdrowia i promowania zdrowego stylu życia.

Liczba głosów oddanych w trakcie programu wskazuje jednoznacznie, jak bardzo my, Polacy, potrafimy się zmobilizować, szczególnie wokół spraw dotyczących naszego najbliższego otoczenia. 5,5 miliona głosów to wielki sukces nie tylko organizacji, lecz wszystkich naszych klientów, którzy chcą wziąć sprawy lokalne w swoje ręce. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego daliśmy naszym klientom unikalną możliwość wyboru, który z lokalnych projektów w ich sąsiedztwie wesprzemy oraz czyją historię możemy wspólnie odmienić  – mówi Adam Manikowski, Dyrektor Zarządzający Tesco Polska.

Głosowanie na projekty lokalnych organizacji pozarządowych oraz aktywistów trwało od 11 maja do 7 czerwca we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych ponad 1000 projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 420 organizacji, które walczyły o 146 grantów o łącznej wartości 800 000 zł oraz kilkanaście wyróżnień specjalnych. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 5,5 miliona głosów.

Fundacja Tesco Dzieciom od wielu lat realizuje szereg projektów społecznych, ale program „Decydujesz, pomagamy” zajmuje szczególne miejsce pośród nich – przede wszystkim ze względu na wspieranie oddolnych inicjatyw na rzecz najbliższego otoczenia, zaproponowanych przez lokalną społeczność. Organizacje, które zgłosiły się do programu, wykazały niezwykłą kreatywność i mobilizację. Ich projekty pokazały, jak dokładnie znają  one potrzeby swojego otoczenia – żaden zewnętrzny podmiot nie byłby w stanie pomóc „w punkt” tak, jak zrobiły to lokalne pomysły – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco Dzieciom.

Organizatorem programu „Decydujesz, pomagamy” jest Tesco Polska, Partnerem Strategicznym – Fundacja Tesco Dzieciom, a Partnerem Merytorycznym Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.