Czy w Inowrocławiu zainstalują czujnik poziomu smogu? Trwa głosowanie!

Mieszkańcy Polski zgłosili 2500 proponowanych lokalizacji czujników jakości powietrza w konkursie Fundacji Aviva „Wiem, czym oddycham”. W Inowrocławiu zgłoszono 3 lokalizacje. Do 5 grudnia trwa głosowanie internetowe, które zdecyduje, dokąd trafią czujniki pozwalające sprawdzać poziom smogu. Urządzenia otrzyma 100 miejsc w kraju z największą liczbą głosów.

W Inowrocławiu zgłoszono 3 lokalizacje: Czarlińskiego 9 – os. Solno, Pomnik przy Orłowskiej 2 oraz dom przy Poszwińskiego 9. Najwięcej głosów (96) zdobyła do tej pory lokalizacja przy Czarlińskiego 9 i w rankingu zajmuje 103 pozycję. Głosować można tylko 1 raz. Podczas głosowania należy podać maila, na którego wysłany zostanie link aktywacyjny, w którego należy kliknąć, by głos został zaliczony.

Wyniki nie są przesądzone, gdyż głosowanie trwa do środy 5 grudnia. Kluczem do sukcesu jest zmobilizowanie jak największego poparcia dla swojej lokalizacji. Uczestniczące w konkursie gminy, szkoły i społeczności lokalne wykorzystują do tego celu media społecznościowe i strony internetowe.

Aby zagłosować na Inowrocław należy kliknąć „Filtrowanie lokalizacji” dalej „wybierz miejscowość” i odszukać nasze miasto”. Następnie wybrać lokalizację (jedną z trzech), podać maila i odczytać go, ponieważ tam znajduje się link aktywacyjny)

Ranking znajduje się TUTAJ.

Dodaj komentarz

2 komentarze

kliknij, by dodać komentarz