Czterech miejskich nauczycieli awansowało

fot. UM

Cztery nauczycielki kontraktowe z miejskich placówek oświatowych odebrały od prezydenta Inowrocławia akty mianowania na stopień nauczyciela mianowanego.

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” – takie słowa wypowiedziały nauczycielki podczas dzisiejszej uroczystości w ratuszu, w obecności prezydenta Ryszarda Brejzy, jego zastępcy Wojciecha Piniewskiego oraz naczelnika Wydziału Oświaty i Sportu Magdaleny Kaiser.

12 lipca w Urzędzie Miasta powołana przez włodarza komisja egzaminowała nauczycieli kontraktowych ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. W komisjach zasiedli: przedstawiciele miasta, eksperci z listy MEN-u, dyrektorzy placówek zatrudniających egzaminowanych i przedstawiciele Kuratorium Oświaty. O awans ubiegało się 5 nauczycielek kontraktowych: ze Szkoły Podstawowej nr 16, Zespołu Szkół Integracyjnych, Gimnazjum nr 2 oraz z Przedszkoli: nr 4 i 14. Byli wśród nich m.in. nauczyciele języków: polskiego i niemieckiego, wychowania przedszkolnego oraz pedagog specjalny.

Lista nowych nauczycieli mianowanych:
– Szkoła Podstawowa nr 16 – Anna Manerowska (język polski),
– Zespół Szkół Integracyjnych – Małgorzata Jeznach (pedagog specjalny)
– Gimnazjum nr 2 – Adrianna Szwagrzyk (język niemiecki),
– Przedszkole nr 4 „Słoneczko” – Anna Gołaszewska (wychowanie przedszkolne),
– Przedszkole nr 14 „Muzyczna Kraina” – Marta Śliwińska-Sommertag (wychowanie przedszkolne).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.