Co w maju w bibliotece?

W dniach 8-15 maja inowrocławska książnica zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek, w ramach którego przygotowała szereg atrakcji.

Obchody rozpoczynamy od udostępnienia we wtorek 8 maja w holu Biblioteki, wystawy „Bibliotekarze i Czytelnicy w podróży”, na której zgromadzono ponad dwieście pamiątek z różnych zakątków kraju i świata. Jej podsumowaniem będzie finisaż, który odbędzie się 25 maja o godzinie 18:00 w Wypożyczalni Dla Dorosłych.

W sobotę, 12 maja,  o godzinie 10:00 w Oddziale Dla Dzieci – Tajemniczym Ogrodzie, odbędą się eliminacje do konkursu czytelniczego ‚WIELKA GRA”. Ten konkurs, skierowany do młodszych jak i starszych czytelników to już tradycja Tygodnia Bibliotek. Warto przy tym zaznaczyć, że finał konkursu odbędzie się 19 maja o godzinie 10:00.

We wtorek 15 maja o godzinie 10:30 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się spotkanie z Agnieszka Tyszką – pisarką, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
Również tego samego dnia, po południu o godzinie 18:00 w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki odbędzie się spotkanie z Anną Jaklewicz. Gość z wykształcenia jest archeologiem i antropologiem, a nam przybliży kulisy swojej pracy, a zarazem pasji jaką jest podróżowanie.
Za cel swoich wypraw obiera głównie kontynent azjatycki. W czasie swoich licznych wojaży zwiedziła m.in.: Tajlandię, Indonezję, Chiny, Laos. Warto wspomnieć, że pokłosiem jej podróży są książki: „Indonezja. Po drugiej stronie raju”, „ Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Na swoim koncie ma również publikacje w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TAM TAM. Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie. Spotkanie odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni Dla Dorosłych.

Dodaj komentarz