Chciał wyłudzić kredyt

W jednym z inowrocławskich banków mężczyzna próbował wyłudzić kredyt. Jego plany pokrzyżowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją. Za oszustwo 26-latkowi grozi teraz do 8 lat więzienia.

W ubiegły piątek policjanci postawili zarzut usiłowania wyłudzenia kredytu 26-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy przyszedł do banku przekonany, że nabrał pracowników i dostanie gotówkę. – Sprawa ma swój początek kilka dni temu, gdy mundurowi ustalili, że jeden z mieszkańców miasta stara się o kredyt w banku. By go dostać musiał złożyć stosowne dokumenty, a w tym zaświadczenie o swoim zatrudnieniu. Tyle tylko, że w firmie, która rzekomo „podbiła” mu taki dokument, nigdy nie pracował.  Sądził pewnie, że posłużył się sprytem, nikt nie dojdzie prawdy i dostanie pieniądze. Policjanci dokładnie sprawdzili wiarygodność dokumentów i zakwestionowali je. Gdy tylko mężczyzna pojawił się w czwartek w placówce bankowej, zatrzymali go. W czasie gdy przebywał w policyjnym areszcie, śledczy zebrali dowody na to, że mężczyzna próbował wyłudzić kredyt. Taki też usłyszał zarzut. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia – informuje st. asp. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy. [KPP]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.