Chcą sprawdzić sprawność magazynów ropy

Zdaniem związkowców z „Solino” w związku z sytuacją polityczną na Ukrainie należy sprawdzić sprawność podziemnych strategicznych magazynów ropy i paliw należących do „Solino”.

– Negatywna ocenia sprawności PMRiP „Góra” wykazana przez różnego rodzaju kontrole, w tym NIK pozwala sądzić, że magazyny nie funkcjonują poprawnie, a więc zagrożone jest bezpieczeństwo energetyczne kraju – informuje Jerzy Gawęda, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy IKS „Solino” S.A.
Związkowcy żądają próbnego wytłoczenia 1 mln m sześciennego z zapasów rezerw strategicznych w systemie ciągłym na pełnych zdolnościach operacyjnych począwszy od 1 sierpnia br. Ma to pozwolić na ocenę przygotowania Polski na ewentualny kryzys. Operacja ta ma zostać przeprowadzona pod nadzorem powołanej komisji pod przewodnictwem Premiera RP, w skład której powinni wejść przedstawiciele Prezydenta RP, Sejmu, Senatu, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Prokuratora Generalnego. Klubów Parlamentarnych oraz Związków Zawodowych IKS „Solino” S.A.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.