Biało-czerwona tężnia!

fot. nadesłane

Miasto przygotowało wyjątkową w skali kraju atrakcję w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 i 12 listopada tężnia solankowa za sprawą iluminacji świetlnych będzie miała wewnątrz kolor biało-czerwony. Mieszkańcy i goście Inowrocławia będą mogli podziwiać ten wyjątkowy efekt w godzinach 17.00 – 23.00.

– Zachęcam, aby po zmroku wybrać się na spacer do Solanek. Jedyne w kraju iluminacje świetlne tężni w barwach narodowych, utrzymają nas w atmosferze świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do 12 listopada – zaprasza prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Na co dzień inowrocławska tężnia jest od zewnątrz oświetlona w kolorze bursztynowym, a w środku iluminowana wielokolorowo. Na oświetlenie, które istnieje od 2009 roku, składa się ponad 100 opraw LED.

Przypomnijmy, że podświetlenie tężni w barwach biało-czerwonych to jeden z wielu pomysłów na uczczenie tej wyjątkowej rocznicy. Miasto we współpracy z InLOTem zorganizowało również akcję, podczas której maskotka – WiewiórINKA – odwiedziła 100 miast w Polsce, promując Inowrocław. Natomiast w budżecie miasta na 2018 rok zaplanowano 100 milionów złotych na inwestycje.

Dodaj komentarz