Bezpieczniej i wygodniej dla rowerzystów

ul. Staropoznańska, wzdłuż której zostanie wybudowana ścieżka rowerowa

Kolejne odcinki ścieżek rowerowych będą budowane w Inowrocławiu. Miasto ogłosiło właśnie przetarg na wykonanie dwóch odcinków, które mają łącznie ponad 500 metrów długości. Co istotne, budowa w części zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

Inwestycja będzie kolejnym etapem procesu łączenia Mątew z Rąbinem dla kierowców jednośladów. Przypomnijmy, że wzdłuż ul. Staropoznańskiej (na odcinku Popowicka – Fabryczna) ścieżka rowerowa już istnieje.

Teraz budowane będą odcinki od ul. Popowickiej do Torowej (460 metrów) oraz od ul. Budowlanej w kierunku przejazdu kolejowego (70 metrów).

– To kolejna inwestycja skierowana do wszystkich mieszkańców, którzy po mieście poruszają się rowerami. Jest ich wielu i staramy się umożliwić im bezpieczną oraz komfortową jazdę, a dzięki kolejnym ścieżkom będzie to możliwe – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Inwestycja będzie możliwa do przeprowadzenia po zakończeniu robót mających na celu odwodnienie terenu. Kanalizację deszczową w ul. Budowlanej i Staropoznańskiej wykonuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Budowa dwóch odcinków traktu przyczyni się nie tylko do uzupełnienia istniejącej sieci ścieżek rowerowych w mieście, ale zbliży do końca proces łączenia Rąbina z Mątwami. Aby plany połączenia osiedli zostały sfinalizowane, brakować już będzie tylko małego odcinka wzdłuż ul. Staropoznańskiej oraz trasy przy ul. Budowlanej, w stronę stacji Rąbinek.

Inwestycja będzie dofinansowana ze środków unijnych. Umowa w tej sprawie została podpisana rok temu.

Dodaj komentarz