Będzie nowe miejsce na rekreację

Mieszkańcy Rąbina w najbliższym czasie będą mogli korzystać z nowej ścieżki rowerowej. Teren zielony przy ul. Błażka zostanie zagospodarowany, dzięki czemu w tej części miasta powstanie kompleks rekreacyjny.

Miasto rozpoczyna kolejną inwestycję, tym razem na największym inowrocławskim osiedlu. Na terenie przy ul. Błażka powstanie ponad pół-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy. Będzie on nowocześnie oświetlony szesnastoma lampami z oprawami LED, a wzdłuż ciągu stanie dziesięć ławek parkowych. Teren objęty inwestycją obejmuje ponad 5 tys. m2, z czego ponad 3 tys. m2 terenów zielonych zostanie zagospodarowanych.

– To wymarzone miejsce na rekreację. Do boisk sportowych, plenerowej siłowni i placu zabaw Miś dołączy nowocześnie oświetlona ścieżka rowerowa z chodnikiem. Tworzymy w ten sposób kompleks dla wszystkich aktywnych inowrocławian, niezależnie od wieku – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Z inwestycji ucieszą się nie tylko rowerzyści i rolkarze, ale również mieszkańcy, którzy przemieszczają się do różnych obiektów handlowych czy na targowisko. Z kolei najmłodsi inowrocławianie będą mieli bezpieczną drogę do szkoły i przedszkola.

Łączny koszt inwestycji to 970 715,89 zł, z czego 37 % to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Dodaj komentarz