Będzie bardzo mroźno!

W najbliższych dniach w regionie możemy spodziewać się silnego mrozu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

W czwartek rano temperatura minimalna od -16°C do -14°C. W nocy z czwartku na piątek temperatura minimalna od -17°C do -15°C, z piątku na sobotę od -20°C do -18°C. Temperatura maksymalna w prognozowanym okresie od -14°C do -11°C. Średnia prędkość wiatru od 15 km/h do 25 km/h.

Jak radzić sobie w czasie mrozu?
Należy ubierać się ciepło (kilka warstw odzieży tak, by łatwo zdjąć sweter, gdy się spocisz w trakcie np. wysiłku). Nieprzewiewna kurtka z kapturem, czapka, szalik, rękawiczki, nieprzemakalne buty. Nie należy wychodzić na mróz głodnym. Przed wyjściem trzeba zjeść kaloryczny posiłek. Warto zabrać ze sobą termos z gorącą herbatą. Dodatkowo można zabezpieczyć skórę twarzy i rąk przed mrozem tłustym kremem.

W trakcie silnych mrozów, jeśli zauważysz kogoś, kto wygląda na osłabionego zainteresuj się tą osobą, sam udzielając jej pomocy lub poinformuj odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji, dzwoniąc pod numer 112.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.