Autobusy hybrydowe typu plug-in w Inowrocławiu. Pierwszy taki zakup w Polsce!

Na początku grudnia został ogłoszony przetarg na zakup łącznie 16 zero- i niskoemisyjnych autobusów klasy MAXI. Inowrocław będzie pierwszym w Polsce użytkownikiem hybryd plug-in.

Ogłoszony przetarg został podzielony na dwie części. W pierwszej zostanie wyłoniony dostawca 8 elektrobusów klasy MAXI, które umożliwią podróż przynajmniej 70 pasażerom. Dodatkowo każdy autobus będzie posiadał ładowarkę na zajezdni o mocy max. 20 kWh. Natomiast druga część to zakup 8 autobusów klasy MAXI spalinowo-elektrycznych. Do każdego autobusu miasto chce po jednej ładowarce o mocy max. 12 kWh, co będzie czyniło Inowrocław pierwszym w naszym kraju użytkownikiem hybryd plug-in.
Termin składania ofert wyznaczono na 15 stycznia 2018. Najważniejszym kryterium będzie cena (60% wagi), następnie ocena techniczna układu napędowego (25% wagi). Pozostałe 15% będzie do wywalczenia dzięki zaoferowaniu pojazdów z nadwoziami wykonanymi w odpowiedni sposób.
Przypomnijmy: Od 5 lat w mieście eksploatowane są dwa elektryczne Solarisy Urbino 12 oraz dziesięć hybrydowych Volvo 7900.
Volvo 7900 Plug-in Hybrid w czasie ładowania akumulatorów / fot. Volvo
Dodaj komentarz