Atrakcja dla miłośników mangi

Rysunek wykorzystany na plakacie promującym wystawę jest dziełem czytelniczki Biblioteki Miejskiej, mieszkanki Inowrocławia Gabrieli Kużdrzał.

Biblioteka Miejska w Inowrocławiu zaprasza na niepowtarzalną wystawę na temat japońskiej sztuki rysunku mangowego. Wernisaż wystawy odbędzie się 7 stycznia 2016 r. w Saloniku Literacko-Artystycznym przy ul. Kilińskiego 16 o godz. 18.00.

Bez kosztownego i czasochłonnego wyjazdu do Kraju Kwitnącej Wiśni mamy szansę zapoznać się z różnorodnymi stylami azjatyckich mistrzów oraz niezwykle bogatą tematyką komiksów, wbrew pozorom skierowaną nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych.

Na ekspozycję składać się będą duże plansze przedstawiające prace znanych japońskich twórców komiksów, udostępnione przez Wydawnictwo Hanami, oryginalna manga w języku japońskim, przesłana przez Ambasadę Japonii, serie komiksów w języku polskim pochodzące ze zbiorów prywatnych, publikacje na temat mangi z Biblioteki UMK w Toruniu oraz najróżniejsze drobne przedmioty będące własnością bibliotekarzy – fanów tej sztuki.

Jesteś prawdziwym miłośnikiem mangi? A może nic nie wiesz na temat tej niezwykłej sztuki? Przyjdź i przenieś się z nami do świata nieujarzmionych obrazów.

Dla pierwszych osób przybyłych na wernisaż, przewidziano drobne upominki.

Wystawa potrwa do 29.01.2016 r. Czynna będzie w godzinach otwarcia saloniku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.