Artur Puzio trzeci w Oslo!

Fot. nadesłane

15 sierpnia w Oslo w Norwegii odbyły się prestiżowe zawody i pokazy FMX „BOYS FROM EUROPE”, których organizatorem był wielokrotny zwycięzca serii Red bull X-Fighters Andre Villa. W zawodach brali udział nie tylko Europejczycy, ale także reprezentanci USA. Reprezentantem Polski był barcinianin Artur Puzio.

„BOYS FROM EUROPE” to zawody, które odbywają się w całej Europie. Tym razem zawodnicy rywalizowali w konkurencji Best Whip Highest Air i Best Trick. Są to konkurencje FMX, podczas których zawodnicy muszą wychylić motocykl jak najmocniej od osi lotu oraz wykonać najlepszą i najtrudniejszą ewolucje jaką znają. Każdy z zawodników miał do dyspozycji tylko cztery skoki, z czego w dwóch musiał wykonać whipy, a w pozostałych dwóch swoją najlepszą ewolucje.

W konkurencji Best Whip równych nie miał sobie 33-letni Etgard Torenteras (Hiszpania), który podczas dwóch soków wykonał whip turn down oraz whip no foot (whip nie dotykając nogami motocykla), za co uzyskał od sędziów dodatkowe punkty. Tuż za nim po zaciętej walce z Arturem Puzio stanął Bryce Hudson (USA) . Nasz regionalny zawodnik zajął ostatecznie trzecie miejsce ze stratą niespełna 2 punktów do Hudsona.

– Cieszę się, że zostałem zaproszony na tak prestiżowe zawody. Rywalizacja z lepszymi zawodnikami zza granicy skutkuje dużym postępem. Mam okazje podpatrzeć jak koledzy wykonują bardzo skomplikowane ewolucje. Dotychczas bazowałem jedynie na filmach na youtube. Już za tydzień czeka mnie kolejna runda zawodów FMX International we Włoszech, więc w tym tygodniu czeka mnie bardzo intensywny trening. Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować moim sponsorom, a w szczególności: Kapral-car (auto-kasacja), Agro-Trans (Aleksander Józefowicz), Gminie Barcin, Impostal.pl (rury stalowe), Antałex (tylna belka peugeot, citroen), Ant-Bud, bez których nie stać by mnie było na wyjazdy na zagraniczne zawody – mówi Artur Puzio.

puzio2

Dodaj komentarz

1 koment.

kliknij, by dodać komentarz
  • Wystarczy numer telefonu poszukiwanej osoby, a już po chwili będziemy mieli jej położenie dokładnie oznaczone na mapie.
    Wejdź na stronę: http://zlokalizuj24.pl i sprawdź sam jakie to proste.