tekst alternatywny
Sport

Artur Puzio drugi w zawodach Best Whip FMX International we Włoszech!

W dniach 5 oraz 6 kwietnia w miejscowości Imola we Włoszech odbyła się pierwsza runda międzynarodowych zawodów FMX international, w których reprezentanci Polski, Włoch, Niemiec, Czech oraz Słowacji walczyli w zawodach Best Whip contest. Polskę reprezentował zawodnik z naszego regionu Artur Puzio, który jest aktualnym Mistrzem Polski FMX.

Zawody Best Whip jest to jedna z konkurencji FMX, w której zawodnicy wyskakując w powietrze łamią motocykl. Ewolucja ta w wykonaniu najlepszych wygląda jakby zawodnik zamierzał wylądować bokiem lub tyłem do kierunku skoku. Zawodnicy jednak w ostatniej fazie lotu prostują motocykl i lądują na dwóch kołach na ziemnym lub mobilnym lądowaniu. Ewolucja ta jest niezwykle trudna oraz bardzo widowiskowa. Tym razem włoska publiczność oprócz Artura mogła zobaczyć także whipy w wykonaniu między innymi: Andrea Cavina (Włochy), Tobias Finck (Niemcy), Branislav Nick (Słowacja), Peter Minarik (Czechy).

Podczas zawodów każdy z zawodników musiał wykonać po 4 whipy, z czego ostatnie skoki zawodnicy lecieli jeden za drugim. Sędziowie oceniali wysokość lotu, kąt wyłamania motocykla, styl, technikę skoku oraz odległość między zawodnikami podczas ostatniej ewolucji. Sędziowie oceniali 3 najlepsze skoki. Łącznie do zdobycia było 180 punktów.  Zawody wygrał Andrea Cavina 159 punktów, na drugim miejscu uplasował się Artur Puzio z wynikiem 153 punkty a trzecie miejsce zajął Tobias Finck. Zawody FMX international są imprezą składającą się z kilku rund.
Już 18 maja będziemy mogli oglądać Artura na żywo podczas pierwszej rundy międzynarodowych zawodów Sky Fighters Cup o puchar Burmistrza Barcina Michała Pęziaka w Barcinie. 24 maja Artur wraz z członkami ekipy Sky Fighters zaprezentuje swoje umiejętności podczas drzwi otwartych Inter-vax w Żninie.

10296056_689520411094266_7586592209341666612_ofot. Jacek Woźniak - https://facebook.com/JacekWPhoto

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.