ALSTAL buduje dla Sody Polskiej Ciech w Inowrocławiu

ALSTAL - Budynek Absorbcji i Destylacji CIECH
Budynek Absorbcji i Destylacji CIECH/fot. nadesłane

ALSTAL Grupa Budowlana wygrał przetarg na budowę obiektu Absorpcji i Destylacji na terenie zakładu Soda Polska Ciech w Inowrocławiu. Nowy obiekt ma liczyć ponad 55 metrów wysokości i składać się będzie z jednej kondygnacji, zawierającej 11 poziomów technologicznych.

Powstająca konstrukcja stanowi rozbudowę istniejącego już budynku, z którym będzie połączona na siedmiu poziomach. Prace obejmą dostawę i montaż konstrukcji stalowej o łącznej masie 1510 ton, obudowę ścian i poszycia dachu, a także zapewnienie zaplecza technologicznego. Łącznie, przy budowie obiektu pracować będą specjaliści z trzech zakładów: Hal i  Konstrukcji Stalowych, Usług Utrzymania Ruchu i Budownictwa Ogólnego.

Główną konstrukcję nośną budynku stanowić będą stalowe ramy, które zamocowane zostaną do fundamentów. Stabilność obiektu zapewnią pionowe stężenia ścienne oraz rygle. Główne słupy budynku zaprojektowano w postaci blachownic.

Po wylaniu fundamentów, wykonany zostanie wolnostojący szyb windowy. Wewnątrz budynku nastąpi montaż aparatury do produkcji sody surowej wraz z niezbędnym wyposażeniem technologicznym. Ostatnim etapem będzie instalacja aparatów, w tym tzw. RHDS oraz kolumny karbonizacyjne. Budowa ma potrwać do końca września 2015 roku.

Dodaj komentarz