Od podziemi do gwiazd. Odbył się festyn rodzinny.

Pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia przy współpracy z ojcami franciszkanami  z parafii pw. Św. Krzyża, Kujawskim Centrum Kultury oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w sobotę 16 września zorganizowano Festyn Rodzinny „Od podziemi do gwiazd”.

Przy fragmencie średniowiecznego muru, który kiedyś wyznaczał granicę miasta i franciszkańskich zabudowań klasztornych, a dzisiaj stoi tuż przy bibliotece, pojawiła się scena, stoiska z kujawskimi (i nie tylko) smakołykami, a także wyrobami rękodzielniczymi. Można było posłuchać i popatrzeć na muzyczne występy dzieci ze Studia Piosenki KCK, grupy franciszkańskiej, a na koniec imprezy – zespołu The Postman, który w energetycznych aranżacjach przypomniał polskie i zagraniczne przeboje sprzed pół wieku.

O atrakcje dla dzieci zadbali animatorzy z toruńskiej Grupy T. Dla dorosłych przygotowano quiz z nagrodami. Dla młodszych i starszych czynna była bezpłatna fotobudka w hallu biblioteki. Tajemnice gwiazd można było poznawać w astrobazie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Do zejścia do podziemi zachęcała wystawa solnictwa w Kujawskim Centrum Kultury, a dla tych którzy pozostali na ulicy Inowrocławska Lokalna Organizacja Turystyczna przygotowała grę miejską. Bawiły się całe rodziny, poznając przy okazji tradycję i kulturę naszego miasta.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.