15 lat Galerii Rusz

Joanna Górska i Rafał Góralski jako Galeria Rusz swoją drogę rozpoczęli 15 lat temu i w tym roku w sierpniu obchodzą 15-lecie działalności. Artyści z tej okazji przygotowali wiele atrakcji dla swoich odbiorców.

Dwie nowe prace można już oglądać w przestrzeni miejskiej Torunia. Bilbord autorstwa Joanny Górskiej „Cierpienie” usytuowany jest na Bulwarze Sztuki przy CSW Znaki Czasu, natomiast pracę Rafała Góralskiego „Ani dnia, ani godziny” można zobaczyć przy Szosie Chełmińskiej niedaleko targowiska. W Toruniu od 1 sierpnia na 10 wybranych przystankach autobusowych, na citylightach również będzie można oglądać specjalną, jubileuszową pracę artystycznego duetu.

7 sierpnia w godzinach 16-19 artyści zapraszają do swojej pracowni w Bramie Klasztornej w Toruniu. Będzie można przy domowym cieście i pysznej kawie porozmawiać, wspólnie się zadumać, ale również rzucić artystom wyzwanie. Joanna Górska i Rafał Góralski zapraszają do gry w kości – stawką będą pięknie wydane albumy i plakaty artystów, oczywiście z autografem.

Galeria Rusz to grupa artystyczna (w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski), która od 15 lat zajmuje się sztuką, którą można by uznać za artystyczną, alternatywną reklamę. Grupa wykorzystuje bilbordy, by „reklamować” wolne myślenie wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Bez wolnego myślenia nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnego myślenia każdy system, również konsumpcyjno-kapitalistyczny może wylądować na manowcach. Dlatego tak ważne jest, by reklamować wolne myślenie, które jest antidotum na procesy odmóżdżenia współczesnych społeczeństw i zapobiega dezintegracji i patologizacji rzeczywistości. Nie bez przyczyny Adolf Hitler stwierdził „Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą” – niestety wiedział co mówi. Wspieraj Myślącą Sztukę Dla Myślących Ludzi, bo historia lubi się powtarzać.
fot. nadesłane

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.